Fotorelacja z warsztatów WarehouseLAB: LOGISTYKA 4.0
 
W 2013 roku redakcja magazynu Warehouse Monitor zorganizowała pierwsze na polskim rynku warsztatowe spotkanie biznesowe decyzyjnych osób odpowiedzialnych za logistykę magazynową z projektantami, wdrożeniowcami i dostawcami systemów dedykowanych temu obszarowi. Projekt WarehouseLAB jest kontynuowany i rozwijany do dzisiaj.

Podczas dwóch dni merytoryczno-biznesowego spotkania, wiodący dostawcy i integratorzy rozwiązań automatycznych dla intralogistyki, wdrożeniowcy systemów WMS oraz prekursorzy innowacyjnych technologii wspomagających pracę magazynu, prezentują interbranżowe przykłady i symulacje realizacji projektów. A wszystko to w formule praktycznych warsztatów, podczas których wiedzę, umiejętności, a przede wszystkim inspiracje do poszukiwania rozwiązań dostosowanych do własnych potrzeb, zdobywa liczne grono managerów, reprezentujących duże polskie i zagraniczne przedsiębiorstwa.
 
Sesje warsztatowe poprzedza panel dyskusyjny z udziałem partnerów WarehouseLAB. Debata dotyczy najczęściej aktualnych problemów i wyzwań stojących przed logistyką i magazynowaniem, wiodących trendów zachodzących w coraz bardziej skomplikowanej logistyce i gospodarce magazynowej oraz prognoz skoncentrowanych na bliższej i dalszej wizji magazynu przyszłości.
 
Clou programu stanowią sesje warsztatowe prowadzone przez ekspertów od wdrożeń mniej lub bardziej zaawansowanej automatyki magazynowej oraz systemów informatycznych dedykowanych procesom logistycznym. 

Na program sesji warsztatowych ostatnich edycji WarehouseLAB złożyły się takie zagadnienia, jak:
 
Wdrażamy system automatyczny w naszym magazynie. Jak przygotować naszą firmę na inwestycję w automatyzację logistyki i magazynowania? Jak projektować i z sukcesem wdrażać automatyczne systemy magazynowe?
 
Jak zaprojektować automatyczny magazyn wysokiego składowania? Jak do tego tematu podejść? Jakie są typy magazynów? Jakie kryteria należy wziąć pod uwagę podczas projektowania? Jakie są ewentualne pułapki i zagrożenia?
 
Kompletacja - strategie i optymalizacja. Strategie kompletacji wspierane systemowo w magazynach pracujących z Astro WMS. Metody optymalizacji procesu kompletacji na etapie planowania (dobór opakowań, priorytetyzacja, generowanie zadań) oraz realizacji (optymalizacja ścieżki zbiórki, monitorowanie postępu, bieżąca obsługa).
 
Nowe technologie w magazynowaniu i kompletacji dla E-commerce i Retail. Jaki jest wachlarz rozwiązań dostępnych w Polsce? Techniki sortowania wysokowydajnego w procesach logistycznych.
 
Metody automatycznej identyfikacji, wymiarowania, ważenia i lokalizacji obiektów w procesach intralogistycznych. Najnowsze trendy oraz od lat sprawdzone technologie służące do automatycznego zbierania danych o obiektach. Mocne strony i ograniczenia dostępnych na rynku rozwiązań oraz branżowa specyfika optymalnych technologii.
 
Jak dzięki RFID zaoszczędzisz koszty i czas w łańcuchu dostaw? Optymalizacja przepływu materiału i zwiększenie widoczności towaru z wykorzystaniem technologii RFID. Kiedy warto wykorzystać technologię RFID w magazynie i jak do tego poprawnie podejść?
 
Zarządzanie zapasami przez dostawcę - jak je realizować za pomocą Smart Reordering System. Jakie korzyści daje zarządzanie zapasami przez dostawcę? Kto i dlaczego jest prekursorem w jego wykorzystaniu? W jaki sposób nowoczesne rozwiązania pozwalają realizować tego typu strategię?
 
Symulacja wdrożenia Vision Picking z funkcją rzeczywistości rozszerzonej dla logistyki. Przykładowe przepływy pracy dla technologii Pick-by-Vision z rzeczywistości rozszerzonej (AR).


Partnerzy WarehouseLAB 2022-2023






Galeria WarehouseLAB 2022-2023


 
Partnerzy